fbpx

Zavlažovací systémy

Od roku 2008 se zabýváme návrhem, instalací a následným servisem automatických zavlažovacích systémů. Používáme kvalitní komponenty americké značky RainBird. Zavlažit dokážeme cokoliv, co si zákazník přeje, od maličkých skleníků, přes trávníky, parky, fotbalová hřiště po průmyslové areály. Návrh a cenová nabídka je zdarma.

 

      

Realizaci závlahového systému předchází důkladná konzultace se zákazníkem, během které se musíme dozvědět zejména následující údaje:

  • Charakter zdroje vody (vrt, kopaná studna, jezírko, vod.řád, vydatnost, kvalita vody)
  • Jaké druhy rostlin, případně povrchů, se mají zavlažovat
  • Jaká je expozice vůči světovým stranám a míra oslunění nebo zastínění
  • Zda se bude napájení ovládacího systému řešit el. přípojkou

Se závlahovým systémem je vhodné počítat již při stavbě domu, ale samozřejmě není problém jej nainstalovat kdykoliv poté.

Nemusíte se bát montáže do stávajících pečlivě udržovaných trávníků, trvalkových záhonů a keřových výsadeb. Po několika dnech od ukončení prací ani nepoznáte, že jsme se Vám vrtali v zahradě.

 

   

Jako zdroj vody můžeme nainstalovat podzemní nádrž na dešťovou vodu s dopouštěním ze studny či vodovodního řádu, vybavíme Vaší studnu i nádrž příslušnou čerpací technikou i s hlídáním hladin a napojíme na vodovodní řád. Umíme zařídit, abyste pro účely zavlažování platili za vodu pouze vodné (bez stočného) a nově umíme vyřídit dotace Modrá úsporám - dešťovka pro podzemní sběrné jímky na dešťovou vodu.

 

     

Rozvody vody po pozemku jsou samozřejmě v plastovém potrubí v hloubce 20 – 30cm. Zavlažovaná plocha je rozdělena na jednotlivé sekce podle oslunění a také podle typů a výkonnosti postřikovacích prvků.

V trávníku se používají nejčastěji výsuvné postřikovače, ve výsadbách kapkovací hadice a v kontejnerech a skalkách mikrozávlaha.

Každá zavlažovací sekce je napojena přes elektromagnetický ventil s bezpečným napětím na jednoduchou řídící jednotku, která v závislosti na srážkách spustí závlahu v určenou hodinu na zadanou dobu, v případě nejmodernějších jednotek i v závislosti na předpovědi počasí. Součástí ovládací jednotky je srážkové nebo vlhkostní čidlo.

Na sportovních hřištích, v parcích a v průmyslu se používají výkonné rotační postřikovače s dostřikem až přes 40m.

 

     

Zajímavosti

Specifické instalace závlahových systémů vyžadují uzavřené skleníky například v lesních školkách a v zahradnictvích, ale podobný systém se používá i v pěstírnách hub.

Mikrozávlaha s použitím jednotlivých kapkovačů se hojně využívá při zavlažování kontejnerovaných rostlin na terasách, balkonech a interiérech.

Na podobném principu mikrozávlahy fungují i speciální zavlažovače stromů.

Zvláštní kapitolou jsou střešní zahrady a umělé sportovní plochy, které vyžadují pečlivé dávkování závlahové vody.

Na sportovních stadionech se někdy využívají mobilní zavlažovací vozíky, které jsou poháněny proudem vody a pohybují se pomocí navíjeného lanka.

V průmyslových aplikacích se často používají obří úderové postřikovače (tzv. vodní děla) na skrápění skládek sypkých materiálů (např. pilin).

Další zajímavou aplikací v závlahových systémech je možnost instalace automatických dávkovačů hnojiv přímo do závlahové vody.

AZANATURA s.r.o.

Pasíčka 400

Křemže 328 03

  info@azanatura.cz

  +420 602 172 513

  servis@azanatura.cz

  +420 776 886 644

© 2018 AZANATURA s.r.o. ...vše okolo zahrad